Poręczna drabina przystawna to podstawa

Poręczna drabina przystawna to podstawa
Poręczna drabina przystawna to podstawa

Trudno nam sobie wyobrazić prace domowe bez drabiny! Przydaje się ona w wielu sytuacjach, niezależnie od tego, czy jesteś wysoki, czy niski, warto ją mieć u siebie w domu! Dzięki drabinie możemy bez trudu zawiesić firanki, zetrzeć kurze z górnych warstw czy też przybić gwoździe i zawiesić obrazki. Jaka jednak drabina będzie najlepsza?

Dobry pomocnik? Drabina przystawna!

Nieocenionym pomocnikiem w naszej codziennej pracy nie tylko w mieszkaniu czy też domu okazać się może drabina przystawna. Chociaż niektórym wydaje się, że jest mało wygodna, to nie ma nic bardziej mylnego. Jedną z najwygodniejszych drabin jest ta stworzona z aluminium. To lekka alternatywa, którą w każdej chwili możemy wziąć pod pachę i udać, się naprawiać lub remontować! To przydatne narzędzie na przykład dla konserwatorów pracujących w szkołach lub większych firmach, gdzie przenoszenie sprzętu może okazać się trudnym przedsięwzięciem, a co najgorsze — bardziej możemy zmęczyć się transportem naszych klamotów, niż pracą!

Drabina przystawna

Czym charakteryzują się takie drabiny? Przede wszystkim, drabiny przystawne to narzędzia, które potrzebują oparcia. Nie musimy się jednak obawiać, że taka drabina będzie niestabilna — wiele drabin, w tym te aluminiowe posiadają specjalne nakładki antypoślizgowe, które zapobiegają „uciekaniu” drabiny podczas wchodzenia, schodzenia czy też po prostu pracy na niej. Drabina przystawna to standardowo dwie belki, które połączone są ze sobą szczeblami. Możemy jednak urozmaicić i doposażyć naszą drabinę w dodatkowe narzędzia, takie jak zaczepy, którymi możemy zamocować drabinę do podparcia, czyniąc ją jeszcze bezpieczniejszym pomocnikiem w pracy.

Bezpieczeństwo to podstawa

Decydując się na pracę, nie tylko z drabiną przystawną, warto wcześniej sprawdzić stan podłoża. Jeśli jest ono śliskie, skute lodem lub mokre — lepiej poważnie zastanówmy się nad umiejscowieniem jej tamże. Nawet najlepsze nakładki antypoślizgowe nie zastąpią nam zdrowego rozsądku, a konsekwencje naszych nieumyślnych działań możemy odczuwać przez długie lata. Drabinę dostaniemy w wielu rozmiarach, dzięki czemu prace na wysokości możemy dostosować do naszych warunków fizycznych. Praca z poręczną, aluminiową drabiną przystawną może okazać się dla nas niezwykłą przyjemnością — pamiętajmy jednak, aby dla naszego bezpieczeństwa oraz dla otoczenia zadbać o przestrzeganie zasad BHP.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama