Biało-turkusowa sypialnia – jak rozłożyć akcenty kolorystyczne?

Biało-turkusowa sypialnia – jak rozłożyć akcenty kolorystyczne?
Biało-turkusowa sypialnia – jak rozłożyć akcenty kolorystyczne?

Turkus jest jak wspomnienie poprzednich wakacji. Nadmiar tej barwy może jednak przytłaczać. Biała sypialnia to zawsze świetny pomysł. Biel nie tylko optycznie powiększa przestrzeń, dodając stylizacji lekkości i jasności, ale korzystnie wpływa również na użytkowników tego pomieszczenia. Ten kolor pozwala na osiągnięcie ładu i porządku, uspokaja i wycisza. Nie rozprasza i nie pobudza, przez co sprzyja zdrowemu snu.

Sypialnia w bieli – na co uważać?

Nietrudno jednak wpaść w białą pułapkę i zamiast przytulnego, zachęcającego wnętrza, stworzyć surowy klimat, przypominający laboratorium.

Dlatego sypialnia w bieli powinna otrzymać odpowiednie urozmaicenie, np. w postaci kolorowych akcesoriów. Doskonale sprawdzi się więc biało-turkusowa sypialnia. Turkus stanowi połączenie barw niebieskiej i zielonej. Dzięki temu jest inspiracją do dokonywania pozytywnych zmian, oddziałuje na spostrzegawczość, dodaje entuzjazmu, umacnia otwartość umysłu i gwarantuje dobre samopoczucie. Jednocześnie nie pobudza nadmiernie i nie wytrąca z równowagi, chyba że jest go za dużo. Przez to też tak istotne jest odpowiednie rozłożenie akcentów kolorystycznych. Inspiracji poszukiwać można w zakładce aranżacja sypialni w bieli – poradnik Homebook.

 

Białe sypialnie – aranżacje

Turkus odpręża, odświeża i ochładza, rewelacyjnie komponując się z bielą. Biało-miętowa sypialnia stanie jednak przed dylematem: którą z tych barw zastosować na ścianie? Białe ściany to uniwersalny klasyk i w tym przypadku z turkusem należy uważać: jego nadmiar prowadzi do odczuwania osamotnienia i izolacji, a także przytłacza. Rozwiązaniem może być natomiast pomalowanie na turkusowo jednej z mniejszych ścian – urozmaici to białą sypialnię, doda pomieszczeniu głębi, nie będzie jednak stanowiło przesady.

 

Biel tłem dla turkusu?

Ciekawą propozycją jest zastosowanie bieli w sypialni jako tła dla turkusu, który co prawda nie ma zdominować przestrzeni, ale w umiejętny sposób zaznaczać swoją obecność. Kolorowe zasłony, pościel, poduszki czy narzuta – te elementy w sypialni mogą być wspomnieniem ubiegłorocznych wakacji. Szczególnie, jeśli do miętowych ramek wstawimy zdjęcia znad morza.

Białą sypialnię uatrakcyjnić może też turkusowy dywan (z długim włosiem i przyjemnością chodzenia po nim bosymi stopami) lub któryś z mebli w tej barwie. Postawić w tym przypadku można na opcję maksymalistyczną (np. wielką, turkusową szafę) lub minimalistyczną (np. szafkę nocną w odcieniach turkusu).

O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, że turkus idealnie komponuje się też z:

  • limonką i jasną zielenią,
  • koralową czerwienią,
  • beżem i naturalnymi odcieniami drewna.

O tych wskazówkach warto pamiętać urządzając biało-turkusową sypialnię.

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama