Wnętrza

Budowa i funkcjonalność schodów zewnętrznych

18 Wrzesień, 2018
Budowa i funkcjonalność schodów zewnętrznych

Schody zewnętrzne są elementem konstrukcji budynku, który spełnia bardzo istotną funkcję. W związku z czym muszą też spełniać pewne wymogi techniczne, które pozwolą im min. na przenoszenie dużych obciążeń. Dodatkowym czynnikiem, na który narażone są schody zewnętrzne, są warunki atmosferyczne. Jest to ważna kwestia, dlatego też należy ją wziąć pod uwagę podczas projektowania konstrukcji.

Złota farba do drewna czy Asparagus z palety Beckers Designer Universal?

18 Wrzesień, 2018
Złota farba do drewna czy Asparagus z palety Beckers Designer Universal?

Drewno to niezwykle wdzięczny materiał konstrukcyjno-budowlany, który zapewnia wykonanym z niego przedmiotom wieloletnią żywotność oraz uniwersalny charakter, ale to nie wszystko… Drewniane meble mogą mieć niejedno oblicze. Wystarczy, że sięgniemy po dobrą farbę do drewna i pędzel, a nasze stare szafki zmienią się nie do poznania.

Plisy - ekspert podpowiada, jak mierzyć okno

18 Wrzesień, 2018
Plisy - ekspert podpowiada, jak mierzyć okno

Wielu producentów systemów okiennych przyjmuje zamówienia na plisy i rolety na wymiar. Jednak, żeby produkt wykonany na indywidualne zamówienie rzeczywiście pasował do okna, niezbędne jest prawidłowe wykonanie pomiaru.

Porządek w szafkach kuchennych (i nie tylko)

12 Wrzesień, 2018
Porządek w szafkach kuchennych (i nie tylko)

Bałagan robi się sam - wie to nawet dziecko. Jednak porządek niestety sam się nie zrobi. Nieustannie musimy się więc motywować się do jak najlepszego zarządzania rzeczami, np. odkładania ich na miejsce, przemywania czy odkurzania. A co jeżeli problem z bałaganem nie tkwi w nas, ale… w organizacji? W końcu przechowywanie naszych rzeczy również ma znaczenie. Jak układać rzeczy, aby pozostały czyste na dłużej? Podpowiadamy!

Najładniejsze łóżka piętrowe dla dzieci

07 Wrzesień, 2018
Najładniejsze łóżka piętrowe dla dzieci

Pokój dziecka to wnętrze, w którym powinno być maksymalnie dużo miejsca na swobodną zabawę. Równocześnie musi się w nim zmieścić łóżko (czasami dwa lub trzy!), biurko, szafa...

Klimatyzacja do domu w Warszawie – jaki masz wybór?

05 Wrzesień, 2018

Klimatyzacja w domach staje się coraz bardziej popularna – szczególnie w większych miastach, jak Warszawa. Koszty urządzenia oraz jego montażu stały się osiągalne dla sporej grupy, a dostęp do ogromnego wyboru modeli różnego typu sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu. Jakie są rodzaje klimatyzatorów i w jakich pomieszczeniach najlepiej się sprawdzą?

Wentylator, a może klimatyzator. Co lepsze?

31 Sierpień, 2018
Wentylator, a może klimatyzator. Co lepsze?

Gdy panuje istne pogodowe piekło, niewyobrażalny skwar, który odczuwamy coraz bardziej, szczególnie jak taka aura utrzymuje się bardzo długo, to najwyższy czas, by pomyśleć o odpowiedniej interwencji. Nie zwlekając za długo, idziemy do sklepu bądź jeszcze szybciej - przeglądamy online to, co jest dostępne - wentylatory oraz klimatyzatory, a później się zastanawiamy, co wybrać. No właśnie - co?

Jak dodać łazience blasku? Rady projektanta wnętrz

30 Sierpień, 2018
Jak dodać łazience blasku? Rady projektanta wnętrz

Urządzenie łazienki, która będzie estetyczna i funkcjonalna, nie musi być wcale trudne. Zdaniem projektantów wnętrz wystarczy jedynie pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jakich? O to zapytaliśmy Macieja Balcerka z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space.

3 uniwersalne części garderoby

27 Sierpień, 2018
3 uniwersalne części garderoby

Często kobiety mają problem z dobraniem stylizacji do konkretnej okazji, a przez to decydują się na zakup kolejnych części garderoby, które w rezultacie w ogóle do siebie nie pasują, a przez to później trudno jest dopasować do nich pozostałe elementy stylizacji. Właśnie dzisiaj chcielibyśmy pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości i podpowiedzieć, co należy kupić, by zawsze wyglądać dobrze, niezależnie od okoliczności. Są to wyłącznie trzy elementy garderoby, dzięki którym za każdym razem stworzysz jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną stylizację na randkę, do pracy i na co dzień.

4 powody, dla których warto zdecydować się na płytki do kuchni

24 Sierpień, 2018
4 powody, dla których warto zdecydować się na płytki do kuchni

Niemal każdy z nas zna stwierdzenie, że kuchnia jest sercem domu. To zwykle tam odbywają się ważne rozmowy czy spotkania z przyjaciółmi. To tam też spędzamy z najbliższą rodziną chwile wyrwane z natłoku codziennych obowiązków. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby pomieszczenie to było nie tylko praktycznie urządzone, ale także miłe dla oka. A wszystko po to, by domownicy lubili spędzać tam czas. Takie efekty osiągniemy pozornie nieznaczącymi działaniami, jak choćby wybór płytek do kuchni czy oryginalnych dodatków.

Jak wybrać obraz do salonu?

16 Sierpień, 2018
Jak wybrać obraz do salonu?

Zadbana przestrzeń to nie tylko taka, w której panuje porządek. Jest to również miejsce, gdzie dodatki stanowią harmonijną całość. Tak jest również w przypadku salonów. Czy wiesz, jaki obraz będzie najbardziej pasował do twojej przestrzeni?

Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter

16 Sierpień, 2018
Mini rolety na wymiar a ich ponadczasowy i uniwersalny charakter

Jeżeli weźmie się pod uwagę wybór osłon okiennych, tak naprawdę nie ma znaczenia fakt, czy w grę wchodzą okna drewniane czy okna plastikowe. Podjęcie decyzji powinno raczej być poprzedzone zapoznaniem się z rodzajami i właściwościami rolet oraz z możliwościami ich wykorzystania.

Subscribe to Wnętrza
  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
W kratkę od Top Secret
Motyw kraty mocno trzyma się w jesiennych trendach. Nie zabr...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 13:05
Zwykłe żelazko czy stacja parowa? Czego naprawdę potrzebujesz?
Żelazko to niewątpliwie jedno z najbardziej potrzebnych i ni...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 12:40
Oleje roślinne dobre dla serca
Statystyki donoszą, że prawie 50% zgonów w Polsce spowodowan...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 11:01
Rozgrzej się jesienią
Gorąca, pyszna herbata lub pobudzająca kawa to nieodłączne e...
piątek, Wrzesień 21, 2018 - 09:44

  

Reklama