Jak aplikuje się taśmy kinezjologiczne?

Jak aplikuje się taśmy kinezjologiczne?
Jak aplikuje się taśmy kinezjologiczne?

Taśmy kinezjologiczne nakleja się na suchą i czystą skórę. Należy zmierzyć odcinek ciała, na którym ma znaleźć się plaster, a następnie odciąć odpowiednią długość taśmy. Przyklejając ją, trzeba pamiętać, by nie napinać ogonów. Po aplikacji ważne jest potarcie go od środka do końców, aby aktywować klej znajdujący się na spodzie taśmy.

Przygotowanie skóry

Taśmy kinezjologiczne nakleja się na suchą skórę, na której powierzchni nie ma żadnych kremów, maści lub olejków. Przed aplikacją najlepiej przemyć ją czystą wodą z mydłem, po czym przetrzeć powierzchnię, na której będą naklejane "tejpy", gazikiem nasączonym alkoholem. Jeśli osoba, na której skórze mają zostać naklejone plastry, ćwiczyła niedawno, trzeba upewnić się, że na naskórku nie ma już potu. Obszary skóry, które są mocno owłosione, najlepiej ogolić lub wydepilować. Pozwoli to na lepsze działanie taśmy oraz zminimalizuje ból podczas usuwania plastra. Niewielkie ilości cienkich włosków nie przeszkadzają w aplikacji i noszeniu "tejpów".

Przygotowanie taśmy do oklejenia

Zanim taśma zostanie naklejona na skórę, należy zmierzyć obszar ciała, na którym ma się ona znaleźć. Następny krok to odmierzenie długości, która będzie potrzebna na rolce. "Tejpy" najlepiej ucinać specjalnymi nożyczkami, które nie pozwalają na wystrzępienie plastra. Sprawi to, że jego działanie będzie pełniejsze, ponieważ taśma pozostanie na skórze dłużej i będzie mocniej przyklejona. Dłuższy czas pozostania "tejpa" na skórze umożliwi także zaokrąglenie krawędzi taśmy. Aby ją przykleić, należy usunąć spód taśmy z jednego jej końca. Ważne, aby nie odkleić zbyt dużej ilości "tejpa". Może to spowodować sklejanie się jego brzegów. Nie należy dotykać klejącej się strony taśmy po usunięciu jej spodu, bo wpływa to  na zmniejszenie siły przyczepności do skóry. Taśma może się z tego powodu wcześniej odkleić.

Aplikacja plastrów

Zanim zacznie się naklejać plastry, należy zapoznać się z instrukcją obsługi produktu. To ważne, ponieważ w zależności od tego, co ma spowodować, nakleja się go inaczej. Taśmy mogą rozluźnić, wzmocnić bądź stabilizować mięśnie. Pierwszym krokiem jest przyklejenie ogona "tejpa" bez napinania go. Dzięki temu będzie dokładniej przylegał do skóry. Następnie należy przykleić ramię plastra na ciało, a jego końcówkę, także przylepić nie napinając jej. Po aplikacji ogona, jak i ramion plastra należy energicznie, ale lekko pocierać go od środka do końców taśmy. Sprawi to, że klej aktywuje się. Tarcie od końców taśmy do środka może spowodować ich odklejenie się od skóry.

Zobacz także: Kinesiotaping - najważniejsze informacje

Komentarze

  • Ostatnie
  • Popularne
  • Facebook
Dlaczego Twoje dziecko powinno pić wodę?
Woda jest zdecydowanie najważniejszym z surowców zawierający...
piątek, Marzec 16, 2018 - 13:14
Projektowanie wnętrza, a brak czasu - jak sobie z tym poradzić
W twoim domu każdy z członków rodziny powinien mieć swoje mi...
piątek, Marzec 16, 2018 - 10:00
8. edycja kampanii „Pokonać Raka”
Dziś, 15 marca zainaugurowana zostaje już 8. edycja kampanii...
czwartek, Marzec 15, 2018 - 08:47
TOP SECRET - kolekcja na lato 2018
Letnia kolekcja Top Secret to pełen wachlarz modnych styliza...
wtorek, Marzec 13, 2018 - 13:02

  

Reklama